Zanim wybierzesz doskonałą zabawkę do aportowania z naszego sklepu internetowego, warto poznać kilka tajników, aby cała nauka przebiegała nie tylko w sposób rozwojowy, ale sprawiała także ogrom frajdy, zarówno pupilowi, jak i właścicielowi. Aby wykształcić dobry nawyk i reakcję na właściwą komendę, skupcie się na poszczególnych etapach. Wśród nich wyróżniamy sześć kroków:
Należy zachować prawidłową kolejność czynności - do każdego etapu nauki dokładamy tych samych starań. Nie warto wyróżniać jednego kroku bardziej od drugiego. Wszystkie znajdują się na równi. W wyniku tego aportowanie zachowa odpowiednią, prawidłową płynność.
Naukę aportowania zabawki warto rozpocząć wtedy, gdy pies jest głodny. Najedzony pupil nawet nie spojrzy na ciekawy przedmiot, po prostu skieruje swoje łapy do ciepłego i komfortowego legowiska, w którym zapadnie w smaczny sen - a tego podczas nauki wolimy uniknąć. Sama komenda "Aport - Weź" ma wywoływać u pupila przyjemne, pozytywne skojarzenia, które oczywiście zakończą się otrzymaniem pysznej nagrody. Warto więc uzbroić się w smaczną karmę czy chrupiące przekąski. Pokarm dla psów w puszce można wykorzystać jako tzw. wabik - płynną warstwę karmy warto nałożyć na zabawkę do aportowania. W ten oto sposób rozpoczynasz pobudzanie instynktu łowcy u czworonoga.
Zabawkę do aportowania podajesz psu i w tym samym momencie głośno, przyjaźnie i radośnie wypowiadasz słowo "Weź". Pamiętaj, aby nie pozwalać pupilowi lizać piłki czy gryzaka - gdy będzie chciał posmakować karmy, stanowczo powiedz "Nie" - aż do momentu, w którym psi towarzysz chwyci zabawkę zębami. Tutaj liczy się cierpliwość i regularność powtarzania. Odpuszczanie w pewnym momencie jedynie sprawi, iż pies wybierze drogę na skróty, w związku z czym nawet najbardziej przyjemna nauka po prostu zakończy się niepowodzeniem. Jeśli pupil przywykł do chwytania zabawki do aportowania ze smakołykiem, przyszedł czas na naukę brania przedmiotu w zęby bez pysznych rarytasów. Należy zaznaczyć, iż przysmaki odgrywają istotną rolę w nauce aportowania, niemniej jednak nie należy przesadzić z ilością ich podawania. Znajdź równowagę i zachowaj ją podczas każdego etapu reakcji na komendę "Aport". Szczególnie na samym początku ćwiczeń warto być bardziej atrakcyjnym. Jeśli jednak zauważysz - a można bardzo łatwo to zaobserwować - iż psi towarzysz wykonuje polecenia szybciej, odruchowo, to stopniowo zmniejszaj ilość podawanych rarytasów. Nie można jednak zapomnieć o każdorazowej nagrodzie! Jeśli czynność aportowania zabawki zakończy się sukcesem, zadbaj nie tylko o jedzeniowy puchar, ale także o słowną pochwałę i pieszczotę. Tu bowiem liczy się nie tylko nauka, ale także sama przyjemność z rozwojowej zabawy.
Zabawki do aportowania w naszym sklepie internetowym to doskonałe antidotum nie tylko na nudę, ale także produkt, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wśród produktów znajdują się różnej wielkości piłki, które wykonane są z wysokiej jakości skóry syntetycznej. Materiał ten jest odporny na zadziorne harce pupila - tkaninie niestraszne jest gwałtowne, szalone chwytanie zębami. Zabawki wyróżnia funkcjonalność. Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, iż do piłek wszyte są nylonowe taśmy, które nie tylko ułatwiają właścicielowi czy pupilowi chwytanie, ale także dbają o inne, radosne momenty zabawy, np. szarpanie czy przeciąganie. Produkty, które dostępne są w tej kategorii przechodzą dokładne kontrole jakości - zabawki do aportowania są regularnie testowane przez profesjonalnych hodowców i doświadczonych trenerów.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabawek do aportowania dla psów!