Wiele osób błędnie zakłada, iż zabawa czworonoga to jedynie czynność stricte związana z aktywnością fizyczną. Aby zapanować nad małym urwisem, należy nie tylko dać mu szansę się wybiegać, ale także wpleść elementy zabawy - dobrym rozwiązaniem okazują się piłki dla psów. Tego typu zabawki to nie tylko przedmiot, za którym należy aportować i gonić, to także maskotka, przytulanka, którą pupil będzie chętnie gościć na swoim posłaniu. Wystarczy zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego, aby odkryć, ile ciekawych obliczy może mieć zabawka dla psa - piłka gryzak, piłka pompowana, z warkoczem, kostka gryzak, mała podeszwa gryzak… moglibyśmy wymieniać tak w nieskończoność.
Podczas tworzenia zabawek dla psów mieliśmy ogrom frajdy. Każdy produkt jest po prostu radosny, niesie ze sobą moc przyjemności, zarówno dla pupila, jak i właściciela. Pragnęliśmy, aby nasze zabawki były także funkcjonalnie, nie ograniczały się jedynie do wykonywania jednego zadania. Ciekawym przykładem może być kółko do aportowania, które doskonale łączy w sobie zalety nauki oraz zabawy. Produkt ten został wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałego kauczuku, dzięki czemu zabawka przetrwa najbardziej niszczycielskie, zwariowane zapędy psiaka. Wisienką na torcie jest fakt, iż kółko podczas podgryzania wydaje piszczące dźwięki - nie musimy wspominać o tym, jak wiele frajdy sprawia on czworonogom! Zabawki dla psów, w tym również piłki czy gryzaki są produkowane w różnych rozmiarach, dzięki czemu akcesorium można dopasować do różnych ras, a co za tym idzie także wielkości pupila.
Podczas obserwacji świata dzikich psów, postronni obserwatorzy mogą dość szybko dojść do wniosku, iż główne zajęcie tej grupy to czysta pogoń za uciekającą zwierzyną. Niemniej jednak, tylko osoby, które naprawdę są zainteresowane życiem psich towarzyszy mogą spostrzec, iż to odpoczynek (sen), jedzenie, grupowa aktywność, interakcje, pielęgnacja, odkrywanie terenu to faktyczne zajęcia, na których czworonogi spędzają najwięcej czasu. Pogoń za uciekającą zwierzyną to po prostu sytuacja stresująca, pochłaniająca wiele energii. Dziki pies jest bardzo pobudzony, to oznacza, iż we krwi wzrasta poziom kortyzolu, czyli hormon stresu i adrenaliny, w wyniku czego układ nerwowy jest silnie wyczulony. Serce zwierzęcia bije szybciej, do mięśni dociera duża ilość cukru - ten stan oznacza, iż pies gotowy jest do rozpoczęcia walki. Sytuacja, którą prezentujemy jest zupełnie naturalna, jeśli zdarza się okazjonalnie i trwa kilka minut. Następnie, aby zregenerować organizm musi nastąpić chwila wytchnienia, odpoczynku. Powyższy przykład doskonale pokazuje jak natura wypracowała schemat - jest czas na wyzwolenie adrenaliny, jest też czas na regenerację, relaks.
W związku z tym, jeśli pragniesz zapewnić swojemu pupilowi moc zabawy, pamiętaj o zachowaniu równowagi. Pielęgnuj instynkt pogoni zwierzęcia - to jego naturalny odruch. Rzucaj więc piłki, gryzaki, maskotki - te chętnie łapane, wyzwolą przyjemną adrenalinę. Pamiętaj jednak, aby w czasie zabawy stosować przerwy - baw się z pupilem zabawką w miejscu i go obserwuj. Jeśli psi towarzysz wyleguje się na trawie w towarzystwie ulubionej maskotki, pozwól mu na to. To samo dotyczy podjęcia aktywności - jeśli pupil zaczyna merdać ogonem, podskakiwać, poruszać się, to wiedz, że właśnie przyszła pora na wznowienie szybkiego tempa przyjemnej zabawy. Po powrocie do domowej przestrzeni nie zapomnij wręczyć smacznego rarytasu. To doskonałe zwieńczenie zwierzęcej aktywności! Z przysmakiem, pies uda się na swoje legowisko, aby rozpocząć proces regeneracji… i zdobycia sił na kolejne niezwykłe, pełne adrenaliny momenty!
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszą kolekcją zabawek dla psów!